تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

دانلود CentOS 7.5 Build 1804 DVD / Everything x64 – دانلود بهترین نسخه سیستم عامل لینوکس برای وب سرورها (ویرایش ۶۴ بیتی)

سیستم عامل  CentOS که مخفف Community ENTerprise Operating System است نوعی از سیستم عامل لینوکس است که در سرورها مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر این سیستم عامل بیشترین سهم یعنی ۳۰ درصد کل سرورهایی که از سیستم عامل لینوکس استفاده می کنند را به خود اختصاص داده است.

سیستم عامل CentOS بر پایه نسخه سروری توزیع RedHat لینوکس یعنی نسخه Enterprise می باشد.

به طور کلی سیستم عامل لینوکس در رده سرور بهتر از ویندوز توانسته خود را نشان دهد و به همین دلیل سهم بیشتری از بازار سیستم عامل های سرور را به خود اختصاص داده است. لینوکس علیرغم بهتر بودن به صورت رایگان عرضه می شود و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه ماهانه برای سرور وجود ندارد. در صورتی که برای ویندوز هزینه ماهیانه ۲۵ تا ۸۰ هزار تومان بسته به ۲۰۰۳ یا ۲۰۰۸ بودن و ویرایش مورد تقاضا باید پرداخت شود.

سیستم عامل لینوکس نه فقط برای وب سرور بلکه برای شبکه داخلی انتخاب مناسبتری نسبت به ویندوز می باشد و ادمین های شبکه با نصب و به کارگیری آن و بهره گیری از ابزارها و امکانات مدیریتی آن می توانند کنترل بهتری بر شبکه خود داشته باشند. همچنین لینوکس دارای فایروال های قدرتمندی می باشد که می تواند تمامی ارتباطات شبکه را در تمام سطوح زیر نظر داشته باشد و شبکه را به حداکثر کارایی لازم برساند.

از آنجایی که مدتی است بحث استفاده از دیتا سنترهای داخلی برای سرویس دهی به سایتهای فارسی جدی شده است و CentOS به عنوان بهترین گزینه برای این کار می تواند مورد استفاده قرار گیرد ال سی سافت وار با اضافه کردن این سیستم عامل به مجموعه نرم افزارهای خود و ارائه منظم و سریع آخرین نسخه آن دسترسی به این سیستم عامل را برای مدیران دیتا سنترهای داخلی ساده تر کرده است.

 نسخه های ارائه شده:

CentOS 7.5 x86_64 – 64bit

CentOS 7.5 Everything x86_64 – 64bit

نکته مهم:

در نسخه ۷٫۰ تنها ویرایش ۶۴ بیتی از برنامه ارائه شده است که به شکل (X86_64 ) نام گذاری می شود. اشتباهی که اکثر کاربران در مورد ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی بودن سیستم عامل لینوکس مرتکب می شوند این است که فکر می کنند X86_64 یعنی هم نسخه ۳۲ بیتی و هم ۶۴ بیتی. در صورتی که این طور نیست. نسخه X86_64 فقط ۶۴ بیتی است و روی CPU هایی که از ۶۴ بیت پشتیبانی نمی کنند نصب نمی شود.

دلیل این گونه نامگذاری هم این است که سخت افزاری نداریم که فقط از ۶۴ بیتی پشتیبانی کند. سیستمهای ۶۴ بیتی هم از سیستم عاملهای ۳۲ بیتی پشتیبانی می کنند و هم ۶۴ بیتی.

 

نکات:

۱- نسخه ارائه شده ۶۴ بیتی است و به صورت فایل ISO اصلی و یک تکه و بدون هیچگونه دستکاری ارائه شده است.

۲- فایلها به صورت RAR شده با امکان Repair از سرور سایت قرار داده شده اند.

برای بحث و بررسی در مورد این نرم افزار به تاپیک مربوطه در انجمن تخصصی ال سی سافت وار مراجعه فرمایید. 

  • ۲۲ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ال سی